Kategoriler

Unigo Oyun Matı

Unigo Oyun Halısı Nedir?

Oyun matı ya da oyun halıları günümüzde pek çok ebeveyn tarafından tercih edilmektedir. Bebeklerin güvenli bir şekilde vakit geçirebileceği bu oyun halıları farklı çeşitlerde bulunabilmektedir. Bebekler için Unigo oyun matı tercih eden aileler bebeklerin eğlenerek öğrenmesine vesile olmaktadır. Eğlenceli olmasının yanında öğretici de olan bu halılar bebeklerin vücudundaki birçok kasın çalışmasını sağlamaktadır. Birbirinden farklı seçenekleriyle birlikte Unigo oyun halısı bebeklerin keşif yapmasını sağlayacak güvenli bir ortam sunmaktadır. Bu güvenli ortam sayesinde ise ebeveynler gönül rahatlığıyla çocuklarını oyun halısında vakit geçirmesi keyifle izleyecektir.

Unigo Oyun Halısı Hangi Yaştaki Çocuklar İçin Uygundur?

Oyun halıları kendi içerisinde farklı yaş gruplarına ayrılmaktadır. Bu yaş grupları olarak 0-6 aylık bebekler için farklı Unigo oyun halısı bulunmaktadır. Bu yaş grubunda bulunan bebekler henüz oturma, emekleme ve yürüme gibi hareketleri yapamadığından dolayı yatar pozisyonda olmaktadır. Hareket alanı oldukça kısıtlı olan bu bebekler için Unigo oyun matı seçeneklerin 0-6 ay yaş grubuna yukarıdan sarkıtmalı oyun halıları sunulmaktadır. Oyun matının içerisinde yukarıda asılı olan oyuncaklar bulunarak bebeklerin bu oyuncaklara erişimi sağlanmaktadır. Böylelikle de bebeğin motor kasları gelişmektedir.

Unigo oyun halısı 6-12 ay ve daha üzeri bebekler için de ayrı modeller bulunmaktadır. Bebeklerin gelişim dönemlerine uygun bir şekilde üretilen oyun halıları farklı yaş gruplarına hitap etmektedir. Örneğin 6-12 aylık bebekler artık oturma, emekleme ve yürüme gibi eylemleri yapabildiğinden dolayı buna uygun oyun halılarının tercih edilmesi gerekmektedir. Bebeklerin huysuzlaşmaması ve kendi çapında bazı eylemleri gerçekleştirebilmesi adına kendilerine uygun Unigo oyun matı tercih edilmelidir. Böylelikle bebekler hem el hem de ayaklarını kullanarak oyunlar oynayabilecektir.

Unigo Oyun Halısı Faydaları Nelerdir?

Birçok aile tarafından gönül rahatlığı ile birlikte tercih edilen Unigo oyun matı pek çok avantaja sahip sahiptir. Bu avantajların başında ise bebeklerin oyunlar oynarken bir yandan da gelişim göstermesine yardımcı olunduğudur. Unigo oyun halısı ile birlikte bebekler el ve ayak kaslarını kullanarak beceri kazanmaktadır. Ayrıca bütün bu eylemleri ise tamamen güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özel bir şekilde üretilmiş olan bu oyun halıları malzemesinden kalınlığına kadar hesaplanarak üretilmektedir. Dolayısıyla bebeklerin herhangi bir yara almasına ya da zarar görmesine sebebiyet verilmektedir.

Unigo oyun matı seçiminde bulunan aileler bebeklerinin birçok gelişim alanında ilerleme kaydettiğini görebilmektedir. Bu gelişim alanlarına göz atacak olursak şu şekilde sıralama yapabiliriz:

Algısal ve Zihinsel Gelişim

Unigo oyun halısı ile birlikte bebekler algısal ve zihinsel gelişim göstermektedir. Özellikle yeni doğan bebeklerin çevrelerinde olup bitenle ilgili algılarının büyük bir çoğunluğu kapalı olduğundan dolayı özel bir oyun halısına gereksinim duymaktadır. Bebeklerin reaksiyon çevrelerinde olup bitene tepki ve reaksiyon göstermeye başlamasında oyun halılarının önemi oldukça fazladır. Bebeklerdeki algıda seçicilik kavramına Unigo oyun matı son derece faydalı olmaktadır.

Motor Kas Gelişimi

Unigo oyun halısı ile birlikte bebekler motor kaslarını geliştirebilmektedir. Oyun halılarında bulunan oyuncakları tutma ve çekme eylemleri sayesinde bu beceriler pekişmektedir. El ve kol kaslarını oldukça geliştiren bu oyun halıları bebeklerin nesneleri parmaklarıyla kavramasında gelişim göstermesini sağlamaktadır. Unigo oyun matı üzerindeki sesli ve müzikli alanlar sayesinde bebeklerin tepkisel refleks hareketleri ve tepkisel becerilerini kontrol etmeyi öğrenmesi amaçlanmaktadır.

Görsel Algı Gelişimi

Bebekler için özel olarak üretilmiş olan oyun halıları ile birlikte görsel algıyı güçlendirmek mümkün olmaktadır. Özellikle yeni doğan bebeklerin en fazla 30 santimetre uzağı algılayabildiği düşünüldüğünde oyun matlarının bu alandaki faydaları son derece fazladır. Oyun halısı modelleri arasında bulunan renkli, asılı, sesli ve hareketli oyuncaklar ile birlikte bebekler görsel algılarını geliştirebilmektedir. Unigo oyun matı kapsamında 6. ay ve sonrasında bebeklerdeki gelişim oldukça fark edilmektedir.

Duyusal Dürtü Gelişimi

Unigo oyun halısı son olarak bebeklerin duyusal dürtü gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu dönemdeki bebeklerin artık dişlerinin çıkmaya başladığı görüldüğünden dolayı çevrelerindeki nesnelerin tat, koku ve dokusunu merak etmektedir. Dolayısıyla ellerine aldıkları her şeyi ağızlarına götürmek istemektedirler. Unigo oyun matı ile birlikte ise bebeklerin eğlenceli bir şekilde keşfedebileceği ortam oluşturulmasıyla 1-2 saat hiç sıkılmadan oyun oynaması sağlanmaktadır. Birbirinden farklı sesler, nesneler, renkler ve şekillerle bebeğin bütün duyusal alanlarına hitap edilmektedir. Bebekler fark etmeden de olsa kendi duyusal dürtülerini harekete geçirerek gelişim göstermektedir.

Unigo Oyun Matının Özellikleri Nelerdir?

Unigo oyun halısı çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Her zevke ve yaş grubuna hitap eden bu oyun halıları sahip oldukları renk, şekil ve nitelikler haricinde yapısı bakımından da bebeklere uygun özelliklerde bulunmaktadır. Bu özellikleri maddeler halinde sıralayacak olursak şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Antialerjik yapısı ile birlikte bebeklerin güvenle oyun oynamasını sağlamaktadır.
  • Çift taraflıdır. Her iki tarafı da rahatlıkla kullanılabilmektedir.
  • Darbe emici özelliktedir. Darbelere karşı dayanıklı yapısıyla kolay kolay zarar görmemektedir.
  • Eğiticidir. Bebeklerin eğlenirken öğrenmesini sağlamaktadır.
  • Güvenlidir. Bebeklerin hiçbir şekilde zarar görmeden güvenle eğlenmesini sağlamak üzere üretilmiştir.
  • Sıvı geçirmezdir. Üzerine dökülen su vb. sıvıları yüzeyi itibariyle emmeden dışarı aktarmaktadır.

Unigo oyun matı modellerinin ölçüleri ise şu şekilde:

Unigo Comflor Charming210 cm140 cm13 mm
Unigo Comflor Jungle Friends210 cm140 cm13 mm
Unigo Comflor Pingko And Friends210 cm140 cm13 mm
Unigo Comflor Pingko in Africa210 cm140 cm13 mm
Unigo Comflor Robot City210 cm140 cm13 mm
Unigo Dwinguler Cute Friends230 cm140 cm15 mm
Unigo Comflor Happy Statio210 cm140 cm13 mm
Unigo Dwinguler Forest Friends230 cm140 cm15 mm

Oyun Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyun matı seçerken ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Öncelikle oyun halılarının bebeğe uygun olması gerekmektedir. Uygun yaş grubuna hitap eden oyun halısı ile birlikte bebeğin sıkılmadan oyun oynaması mümkün olmaktadır. Ayrıca bebeğin güvenli bir şekilde oyun oynayabilmesi için oyun halısının yapısı ve özellikleri iyice araştırılmalıdır. Her bir maddeye dikkat ederek oyun matı tercihi yapılmalıdır. Özellikleri ve faydaları bakımından Unigo oyun halısı bebeklerin güvenle eğlenceye dahil olmasını sağlamaktadır.

Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. Comflor Air Show Halısının Özellikleri Comflor Air Sh..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. Comflor Happy Cloud Oyun Halısının Özellikleri Comflo..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
Unigo Comflor Pastel Triangle Oyun Matı Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır.Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar.  Unigo Com..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. Dwinguler Hello Friends Halısının Özellikleri Dwingul..
3.332,30 TL 3.499,00 TL
Vergiler Hariç:3.085,46 TL
Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. Comflor Birds in the Trees Halısının Özellikleri Comf..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARI Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER M..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARI Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER M..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARI Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER M..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARI Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER M..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARIBebek odası oyun matları yenidoğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar.  UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER MATL..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARI Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER M..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
Bebek odası oyun matları yeni doğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar. Dwinguler Animal Driver Halısının Özellikleri Dwingul..
3.332,30 TL 3.499,00 TL
Vergiler Hariç:2.823,98 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARIBebek odası oyun matları yenidoğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar.  UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER MATL..
3.332,30 TL 3.499,00 TL
Vergiler Hariç:2.823,98 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARIBebek odası oyun matları yenidoğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar.  UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER MATL..
2.808,50 TL 2.949,00 TL
Vergiler Hariç:2.380,08 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARIBebek odası oyun matları yenidoğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar.  UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER MATL..
3.332,30 TL 3.499,00 TL
Vergiler Hariç:2.823,98 TL
BEBEK ODASI OYUN MATLARIBebek odası oyun matları yenidoğan döneminden itibaren tüm çocuk odaları için tasarlanmıştır. Bebek odalarında bebek oyun halısı ve bebek aktivite matı olarak kullanılan oyun matları bebek ve çocuklara eğitici ve güvenli bir oyun alanı sağlar.  UNİGO OYUN MATLARINI DİĞER MATL..
3.332,30 TL 3.499,00 TL
Vergiler Hariç:2.823,98 TL
Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 16 (1 Sayfa)