Kategoriler

Ahşap Hayvan Oyuncakları

Ahşap Oyuncak Hayvan Figürleri

Oyuncaklar, çocukların gelişimi açısından önemli bir yere sahiptirler. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişiminde büyük rol oynarlar. Çocukların seviyesine uygun oyuncakların seçiminde ebeveynlerin dikkatli olması gerekiyor. Aynı zamanda seçtikleri oyuncakların sağlıklı ve güvenli olması da önemlidir. Çocuklarınızı kanserojen madde içermeyen, ahşap oyuncak hayvan modelleri ile sevindirebilirsiniz.

 Ahşap Oyuncak Hayvan Modelleri

Sevimli hayvanlar, çocukların doğumundan gelişimlerine kadar daima onların oyun arkadaşları oluyorlar. Küçük yaşlarda hem hayvanları tanımış hem de onlarla hayal dünyalarını geliştirmiş oluyorlar. Çocukların severek oynayacakları birbirinden farklı ve eğlenceli ahşap oyuncak hayvan modelleri bulunuyor.

 

Modeller; tekli, set olarak, tekerlekli ve blok şeklinde satılıyor. Ahşap oyuncak hayvan modellerinin tamamı doğal ahşaptır. Ürünlerde birinci sınıf kayın ağacı kullanılıyor. Oyuncakların tamamı el emeğidir. Renklendirmede kullanılan boyalar zararlı kimyasal içermiyorlar. Ahşap oyuncak hayvan modellerinin üzerindeki şekillendirmeler lazerle yapılıyor. Ürünler Türkiye'de üretilmiş olup, bütün ahşap oyuncak hayvan modelleri çocukların bilişsel gelişimleri için tasarlanmışlardır.

 

Bütün oyuncaklar kayın ağacından üretildiği için anti bakteriyel özelliğe sahiptirler. Üzerlerinde uzun süre bakteri barındırmazlar. Temizlikleri çok kolaydır. Elma sirkesi ve nemle bezle silmek yeterlidir. Daha sonra kuru bir bezle kurulanmalıdır. Oyuncaklar ahşap ve doğal malzeme oldukları için uzun süre suyla temaslarından kaçınmalısınız.

Hayvan modelleri arasında ahşap oyuncak aslan, zebra, zürafa, fil ve dinozorlar bulunuyor. Her oyuncak ve setin bir bezden taşıma çantası bulunuyor. Böylece ahşap oyuncak hayvan modelleri güvenle saklanmış oluyor.

 Ahşap oyuncak aslan; Doğal görünümünde olan ahşap oyuncak aslan 13 cm x 9 cm x 2 cm ölçülerindedir. Tamamen doğal ahşaptan üretildiği için ayrı bir kuyruğu yoktur. Sadece yelesi koyu kahverengi olarak gösterilmiştir. Kayın ağacından yapıldığından her bir ahşap oyuncak aslan modeli birbirinden farklı tonlarda olabiliyor. Ayaklar yekparedir. Çocuğunuzun hayal gücüne bağlı olarak isterse ahşap oyuncak aslan modelini istediği renge boyayabilir.

Ahşap oyuncak zebra; Animasyon ve çizgi filmlerden çocukların çok sevdiği ahşap oyuncak zebra lazer kesim özel desenlere sahiptir. 13 cm x 10 cm x 2 cm ölçülerinde olan ahşap oyuncak zebra natureldir. Oyuncağın üzerinde herhangi bir vernik, cila uygulanmamıştır. Doğal kendi ahşap rengindedir. Çocukların güvenle oynayabileceği şekilde ahşap oyuncak zebra üretilmiştir.

Ahşap oyuncak zürafa; 10 cm x 17 cm x 2 cm ölçülerinde olan ahşap oyuncak zürafa renkli ve renksiz olarak satılıyor. Doğal ahşap görünümü ile sarı rengi bulunuyor. Renklendirmede EN 71-3 standardı uygulandığı için ahşap oyuncak zürafa tamamen güvenlidir. Herhangi bir sağlığa zararlı bir kimyasal içermiyor. Oyuncağın üzerindeki benekler lazer kesimdir. Tamamen el yapımı olan ahşap oyuncak zürafa çocukların sosyalleşmesinde önemli rol oynuyor.

Ahşap oyuncak fil; 12 cm x 10 cm x 2 cm ölçülerinde olan ahşap oyuncak fil modelleri renksiz ve renkli olarak satılıyor. Doğal ahşap görünümünün yanı sıra türkuaz renkli ahşap oyuncak fil modeli de bulunuyor. Oyuncakta kuyruk kısmı bulunmuyor. Göz ve kulak ayrıntıları lazer kesimle şekillendirilmiştir. Türkuaz renkli ahşap oyuncak fil çocukların hayal dünyalarını zenginleştirme amaçlıdır. İstenirse renksiz olan modelden alınıp, istenilen renge boyanabilir.

Ahşap oyuncak seti; Oyuncaklar tekli alınabileceği gibi üçlü set olarak da alınabilir. Zürafa, zebra, fil ahşap oyuncak hayvan seti yanı sıra renkli zürafa, fil ve aslan ahşap oyuncak seti bulunuyor. İstenilirse üçlü olmak kaydıyla renkli veya renksiz fil, zürafa, aslan, zebra ahşap oyuncak seti oluşturulabilir.

Dinazor blok seti; Özel taşıma çantasında 12 adet dinozor ahşap oyuncak seti bulunuyor. Her bir ahşap renkli oyuncak 2x2x12 cm ölçülerindedir. Oyuncaklar farklı renklerde olup, su bazlı boya ile renklendirilmişlerdir. 1 yaş üzeri çocuklar bu ahşap renkli oyuncak dinozorlarla güvenle oynayabilirler.

Manyetik dinazorlar seti; Manyetik özellikli 20 dinozor oyuncak hayvan setinden oluşuyor. Manyetik özellikli olduğu için buzdolabına, metal çerçeveli eşyalara tutturulabilir. 3 yaş üzeri çocukların zihinsel ve sözel gelişimlerine yardımcıdır.

Vahşi hayvanlar blok seti; Dinozor blok seti gibi aynı özelliklere sahip 12 vahşi hayvan ahşap oyuncak bulunuyor. Setin içinde; deve, zürafa, maymun, kaplan, gergedan, hipopotam, aslan, fil, ayı, timsah, zebra, leopar ahşap oyuncak çeşitleri yer alıyor.

Tekerlekli ahşap oyuncaklar; Tekerlekli ahşap oyuncaklar; Yürümeye yeni başlayan çocuklar için özel olarak üretilmişlerdir. Köpek, dinozor, salyangoz ve kaplumbağa olarak 4 ahşap oyuncak hayvan çeşidi bulunuyor. Oyuncakların kesimleri ve renklendirmesi küçük çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır. Her ürünün önünde yaklaşık 90 cm uzunluğunda bir çekme ipi vardır. Çocukları yürümeye teşvik edici eğlenceli ahşap naturel oyuncak modellerdir.

Salyangoz ve kaplumbağa ahşap naturel oyuncak çeşitleri yapboz özelliklidir. Üzerlerinde mavi, yeşil, turuncu, kahverengi renklerde dört bağımsız parça bulunuyor. Bu parçaları çocuklar istedikleri sırada dizip, kendi hayal dünyalarını kurabilirler.

 Çocuklarınıza Ahşap Oyuncak Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyuncaklar çocukların gelişimlerinde önemli rol oynarlar. Hayal dünyaları, el becerileri, dil gelişimleri üzerinde etkilidirler. Bu nedenle çocuklara oyuncak alırken çok seçici ve dikkatli olunması gerekiyor. Öncelikli olarak çocuğun yaşına, ilgisine, becerisine ve gelişim düzeyine göre oyuncak seçimi yapılmalıdır. Bu seçimi yaparken oyuncağın sağlıklı ve güvenli olmasına dikkat edilmelidir.

Ahşap oyuncaklar, genellikle el yapımı oldukları için çocuklar arasında ayrı bir yerleri vardır. Bu nedenle ahşap naturel oyuncak modelleri ayrı bir öneme sahiptirler. Fakat her ahşap renkli oyuncak aynı kalitede ve özellikte olmadığı için çok dikkatli olunmasında yarar vardır. Sağlıklı olmayan oyuncak çocuğunuzun sağlığını olumsuz etkileyebilir. Çocuğunuza ahşap oyuncak seçerken şu hususlara dikkat etmelisiniz;

 

1- Çocuğun yaşına ve gelişimine hitap etmelidir. Ahşap oyuncaklar emekleme çağından ilkokul yaşlarına göre kullanılabiliyorlar.

2- Çocuğa hitap etmelidir. Ahşap oyuncakları genellikle küçük çocuklar oynadıkları için onların gözüne şirin ve eğlenceli gelecek şekilde dizayn edilmiş olmalıdır.

 3- Sağlığı tehlikeye sokacak şekilde olmamalıdır. Oyuncak pürüzsüz olmalı, oynarken çocuğun eline kıymık batacak özellikte olmamalıdır. Keskin hatları bulunmamalı, yuvarlak hatlı olmalıdır.

 4- Kimyasal ve boyar madde içermemelidir. Kutunun üzerinde mutlaka EN 71-3 kodu olmalıdır. Oyuncaklar doğal olmalı, üzerlerinde vernik, cila olmamalıdır.

 5- Ahşap oyuncak olarak satılan kontrplak oyuncaklardan uzak durulmalıdır.

MERLA 3'lü Naturel Hayvan Seti Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Naturel ahşap ..
139,00 TL
Vergiler Hariç:117,80 TL
MERLA Aslan Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Üzerindeki desenler lazer kesimle..
69,00 TL
Vergiler Hariç:58,47 TL
MERLA Dino Tekerlekli Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Ürünlerimiz Türkiye’de ..
119,00 TL
Vergiler Hariç:100,85 TL
MERLA Naturel Fil Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.Naturel oyuncaklarımızda herhangi bir vernik, cila vb. ürün uygulanmamış olup tamamen doğal haliyle üretilmiş ve çocuklarımızın güvenle oynayabilmeleri için zımparalanmışt..
59,90 TL
Vergiler Hariç:50,76 TL
MERLA Naturel Zürafa Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.Naturel oyuncaklarımızda herhangi bir vernik, cila vb. ürün uygulanmamış olup tamamen doğal haliyle üretilmiş ve çocuklarımızın güvenle oynayabilmeleri için zımparalanm..
59,90 TL
Vergiler Hariç:50,76 TL
MERLA Renkli Fil Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap oyuncak hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Ahşap oyuncak üzerin..
69,00 TL
Vergiler Hariç:58,47 TL
MERLA Zebra Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.Naturel oyuncaklarımızda herhangi bir vernik, cila vb. ürün uygulanmamış olup tamamen doğal haliyle üretilmiş ve çocuklarımızın güvenle oynayabilmeleri için zımparalanmıştır. Eğ..
59,00 TL
Vergiler Hariç:50,00 TL
MERLA 3'lü Renkli Hayvan Seti Eğitici Ahşap Oyuncak Ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap oyuncak hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Nature..
159,00 TL
Vergiler Hariç:134,75 TL
MERLA Fino Tekerlekli Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Oyuncağın naturel bölüm..
119,00 TL
Vergiler Hariç:100,85 TL
MERLA Renkli Zürafa Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap oyuncak hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Ahşap oyuncak üze..
69,00 TL
Vergiler Hariç:58,47 TL
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)