Kategoriler

Ahşap Oyuncak

Ahşap Oyuncak

Günümüzde çocuklar için üretilen ve eğlencenin yanında çocukların gelişimine de katkı sağlayan tahta oyuncaklar pek çok ebeveyn tarafından tercih edilmektedir. Çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlayan bu oyuncaklar kendi içerisinde birçok kategoriye ayrılmaktadır. Birbirinden farklı kategorilerde bulunan oyuncaklar istenilen yaş aralığına uygun bir biçimde üretilmektedir. Böylelikle aileler gönül rahatlığıyla ahşap oyuncak satın alabilmektedir. Ahşap eğitici oyuncaklar diğer malzemelerden yapılan oyuncaklar gibi kolay kolay kırılmadığı gibi çocuğa zarar vermeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Bu sayede çocuklar oyuncakla oynarken keskin ve sivri uçlarla karşılaşmamaktadır. Tahta oyuncaklar ile birlikte bütün çocuklar güvenli bir şekilde eğlenebilmektedir.

Ahşap Eğitici Oyuncaklar Nelerdir?

Ahşap oyuncaklar kategorisinde yüzlerce çeşit tahta oyuncak bulunmaktadır. Bu oyuncaklardan bahsedecek olursak ahşap arabalar, ahşap tren seti, farklı araç takımları, itfaiye setleri, labirent oyuncakları, ahşap zekâ oyunları, ahşap müzik aletleri ve ahşap yapbozlar gibi oyuncaklar yer almaktadır. Çocukların rahatlıkla oynayabileceği türden olan bu oyuncaklar uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilmektedir.

Ahşap eğitici oyuncaklar kendi çeşidine göre farklı oynanış biçimine sahip olmaktadır. Örneğin ahşap yapbozlar parçalar halinde bulunarak belirli dizilim kurallarına göre oynanmaktadır. Bunun yanında ahşap kaleler ise kutu içerisinde belirtilen oynanış biçiminde kullanılmaktadır. Fakat ahşap oyuncaklar ile birlikte farklı oyunlar da kurgulanabilmektedir. Tahta mutfak setleri sayesinde bir aşçılık oyunu kurgu edilebilmektedir. Çocukların motor gelişimine katkı sağlayacak bu oyun setleri ile birlikte küçük yaştan mutfak becerisi elde etmesi söz konusu olmaktadır.

Ahşap Eğitici Oyuncaklar Hangi Yaş İçin Uygundur?

Tahta oyuncaklar belirli yaş grubuna hitap edecek şekilde üretilmektedir. Eğitici oyuncaklar kategorisinde yer alan bu oyuncaklar için 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklara uygun olmasıyla beraber her yaş grubu için uygun olmaktadır. Çocukların eğlenerek öğrenmesine vesile olan ahşap eğitici oyuncaklar birçok gelişim alanına katkı sağlamaktadır. Ahşap arabalar, ahşap tren seti, matematiksel zekâ oyunları, ahşap balık tutma oyuncakları ve daha pek çok türden oyuncak çocuk gelişimine yararlı olmaktadır.

Ahşap Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ebeveynlerin ahşap eğitici oyuncaklar konusunda bazı hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Öncelikle çocuğuna tahta oyuncak almak isteyen ailelerin oyuncak tercihinde sivri ve keskin uçları bulunan oyuncaklar bulunmamalıdır. Bu türden oyuncaklar çocuğun zarar görmesine vesile olacağından dolayı riskli olmaktadır. Bunun haricinde oyuncak seçimlerinde ufak parçaları bulunan oyuncakları aldıktan sonra mutlaka çocuğun yanında bulunulması gerekmektedir. Çocuklar oyun esnasında küçük parçaları ağzına götürebileceğinden dolayı boğazına kaçma hatta yutma riskleri bulunmaktadır. Tahta oyuncaklar ile birlikte çocuklar gün boyu vakit geçireceği gerçeği düşünüldüğünde özellikle küçük çocukların yalnız oynamaması tavsiye edilmektedir.

Ahşap oyuncak alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise alacağınız oyuncağın çocuğun gelişimine katkı sağlaması olacaktır. Çocuğun bilişsel, psikomotor ve duygusal becerilerini geliştirmeye yönelik oyuncakları tercih etmeniz ufak yaşta gelişimini pozitif yönde öne atacaktır. Ahşap eğitici oyuncaklar ile birlikte çocuğun keyifli vakit geçirirken bir yandan da öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Ahşap Oyuncakların Çocuklara Faydaları Nelerdir?

Ailelerin en sağlıklı tercihlerinden biri olan tahta oyuncaklar, çocukların gelişimine oldukça katkı sağlamaktadır. En başta plastik gibi diğer malzemelerden olmayan bu oyuncaklar ekolojik bir malzemeden üretilmektedir. Dolayısıyla temas halinde bir zararı bulunmamaktadır. Bunun yanında çocukların farklı gelişimsel alanlarına faydaları bulunmaktadır.

Ahşap eğitici oyuncaklar şekil itibari ile temas halinde çocuklara zarar verici yapıda değildir. Ayrıca anti bakteriyel yapıda olmaktadırlar. Temizlenmeleri de diğer oyuncaklara karşın çok daha kolaydır. Tahta oyuncaklar ile birlikte çocukların sağlıklı bir şekilde eğlenmesine ve öğrenmesine yardımcı olunmaktadır. Bu türden oyuncakların pil ve plastik parçalar içermemesinden dolayı bu maddeleri yutma riskleri de bulunmamaktadır. Aileler gönül rahatlığı ile birlikte ahşap oyuncaklar alarak çocuklarının oynamasını sağlayabilmektedir.

Bilişsel Faydaları

Tahta oyuncaklar çocukların bilişsel gelişiminde pek çok konuda fayda sağlamaktadır. Çocukların dikkat sürelerini arttırıcı katkıları bulunan bu oyuncaklar davranış gelişiminde de büyük rol oynamaktadır. Çocuklar dikkatlerini toplama kazanımını elde ederek gelişim göstermektedir. Ahşap eğitici oyuncaklar ile ilgili bilişsel kazanımlardan bahsedecek olursak şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Çocukların problem çözme becerilerini arttırır.
  • Çocukların neden sonuç ilişkisi kurmasını sağlar.
  • Çocukların yönerge uygulama becerilerini pekiştirir.
  • Çocuklarda parça bütün ilişkisi kurmasını sağlar.
  • Eşleştirme ve gruplama işlemlerini geliştirir.
  • Çocuklarda sayı sayma becerisini sağlar.
  • Nesnelerin renk, şekil, koku ve doku gözlemini pekiştirir.
  • Çocuklarda nesne tahminini sağlar.
  • Nesnelerin eksilme ve çoğalma faaliyetlerinin gözlemini sağlar.

Dil Gelişimi

Ahşap eğitici oyuncaklar bilişsel gelişimin yanında dil gelişiminde de büyük katkılar sağlamaktadır. Çocukların sözlü bir biçimde ifade etmeyi ve sözcük dağarcıklarının gelişimini pekiştirmektedir. Böylelikle de oyun oynarken gelişim gerçekleştirmektedir. Çocuklar oyuncakları oynarken soru sormayı ve öykü oluşturmayı öğrenerek dil gelişimi sağlamaktadır.

Sosyal ve Duygusal Gelişim

Çocuklar tahta oyuncaklar ile birlikte sosyal ve duygusal gelişim de sağlamaktadır. Oyuncakları arkadaşlarıyla oynarken kendini ifade etme yeteneği kazanırken sosyal becerilerini de pekiştirmektedir. Başkaları ile birlikte oyun oynamayı öğrenerek sosyalleşebilmektedir. Bunun yanında oyun oynarken kurallar koymayı ve bu kurallara uymayı öğrenmektedir. İleriki yaşlarının temelleri de bu şekilde atmaktadır. Ahşap eğitici oyuncaklar sayesinde arkadaşları ile problem yaşadığında bu problemi nasıl çözeceğini görmektedir. Çatışmalar ile karşılaştığında nasıl uzlaşmacı tavır sergileyeceğini öğrenmektedir.

Motor Gelişimi

Çocuklar tahta oyuncaklar sayesinde motor gelişimi sağlayarak büyük ve küçük kaslarını çalıştırmaktadır. Örneğin ahşap arabalar ve ahşap tren seti oyuncakları ile birlikte el kaslarını güçlendirmektedir. Tahta blokları dizme ya da üst üste koyma gibi komutlar sayesinde çocukların parmakları ve el küçük kasları gelişmektedir. Çocuklar bu gelişimleri edinerek okul çağında kalem tutma ve yazı yazmaya hazır hale gelmektedir. Bunun yanında tahta oyuncaklar ile birlikte parçaları dengeleme, ayırma ve el göz koordinasyonunu kazanmaktadır. Ahşap eğitici oyuncaklar ufak yaşlarda motor gelişimini sağlamasıyla hızlı beceri kazanımını mümkün kılmaktadır.

Öz Bakım Beceri Gelişimi

Ahşap oyuncaklar çocukların öz bakım becerilerini edinmesini de sağlamaktadır. Bu becerilere örnek verecek olursak evcilik gibi oyunlar ile birlikte çocuklar bazı sorumlulukları öğrenmektedir. Günlük yaşam ile ilgili pek çok beceriyi öğrenerek öz bakım becerileri edinmektedir. Yemek, temizlik, tamir, araç kullanımı ve daha birçok alanda sorumluluk edinerek eğlenerek öğrenmektedir.

Ahşap Oyuncaklar Ne Kadar Dayanıklıdır?

Ahşap eğitici oyuncaklar diğer oyuncak türlerinden farklı olarak oldukça dayanıklı olmaktadır. Plastik oyuncaklarda olduğu gibi kolay bir şekilde kırılma söz konusu değildir. Son derece uzun ömürlü kullanımları bulunmaktadır.

Ahşap Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

Tahta oyuncaklar yapıları gereği çok kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Temizlenmesi için sadece ılık su ve bir bez yeterli olabilmektedir. Oyuncağı direkt su ile temas ettirmeyerek nazikçe silme işlemi yapılabilmektedir. Ahşap oyuncakların boyalı ya da vernik ahşaplı kısımlarını ise yumuşak sabun ve sünger ile durulayabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekiyor ki çocukların herhangi bir enfeksiyon kapmaması adına ahşap oyuncakları ahşap mobilyalar için kullanılan temizlik ve dezenfektan ürünleriyle temizlememek gerekmektedir. Bu tür ürünler çocuklarda rahatsızlığa yol açabilmektedir.

Brons Yağlı Boya ve Akrilik Boya Resim Fırçası No: 10Yüksek boya taşıma kapasitesine, mükemmel uç, gövde ve esnekliğe sahiptir.Sentetik kıldan üretilmiştir.Yağlı ve akrilik boya için uygundur.No: 103 yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir. Yetişkin gözetimi altında kullanılmalıdır...
11,90 TL
Vergiler Hariç:10,08 TL
Brons Yağlı Boya ve Akrilik Boya Resim Fırçası No: 6Yüksek boya taşıma kapasitesine, mükemmel uç, gövde ve esnekliğe sahiptir.Sentetik kıldan üretilmiştir.Yağlı ve akrilik boya için uygundur.No: 63 yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir. Yetişkin gözetimi altında kullanılmalıdır...
9,90 TL
Vergiler Hariç:8,39 TL
Funny Kids Akrilik Boya Seti 6 Renk x 15mlFunny kids akrilik boya setinde 6 adet boya vardır. Boya renkleri; sarı, beyaz, kırmızı, yeşil, siyah ve mavi renk vardır.Her boya 15 ml'dir.Akrilik boyalar su bazlı olup deri ile temasında herhangi bir zararı yoktur.Sanatsal hobi çalışmalarında kullanılan s..
19,00 TL
Vergiler Hariç:16,10 TL
MERLA  3'lü Araba Seti Eğitici Ahşap OyuncakÜrünlerimiz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap arabalarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Naturel oyuncaklarım..
119,00 TL
Vergiler Hariç:100,85 TL
MERLA 3'lü Dünya Renkleri Waldorf Eğitici Ahşap Oyuncak SetiMERLA Waldorf 7'li Dünya Renkli Gökkuşağı Blokları Eğitici Ahşap Oyuncak7 parçadan oluşan ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. sınıf ıhlamur ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap gökkuşağı ç..
450,00 TL 490,00 TL
Vergiler Hariç:381,36 TL
MERLA 3'lü Naturel Hayvan Seti Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Naturel ahşap ..
139,00 TL
Vergiler Hariç:117,80 TL
MERLA 3'lü Naturel Waldorf Eğitici Ahşap Oyuncak SetiMERLA Waldorf 7'li Naturel Gökkuşağı Blokları Eğitici Ahşap Oyuncak7 parçadan oluşan ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. sınıf ıhlamur ağacı kullanılmıştır.Çocuklarınızın güvenliği için pürüzsüz bir yüzeye ve yuvarlak köşelere sahiptir.Wa..
399,00 TL
Vergiler Hariç:338,14 TL
MERLA 3'lü Pastel Waldorf Oyuncak Seti Ahşap OyuncakMERLA Waldorf 7'li Pastel Gökkuşağı Blokları Eğitici Ahşap Oyuncak7 parçadan oluşan ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. sınıf ıhlamur ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap gökkuşağı çocuklarınız iç..
450,00 TL
Vergiler Hariç:381,36 TL
MERLA 3'lü Renkli Waldorf Oyuncak Seti Ahşap Oyuncak MERLA Waldorf 7'li Renkli Gökkuşağı Blokları Eğitici Ahşap Oyuncak7 parçadan oluşan ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. sınıf ıhlamur ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap gökkuşağı çocuklarınız i..
450,00 TL
Vergiler Hariç:381,36 TL
MERLA Ahşap Diş KaşıyıcıTamamen doğal ahşap malzemeden el işçiliği ile üretilen diş kaşıyıcılarımız diş çıkarma dönemindeki bebeğiniz için güvenle kullanabileceğiniz tamamen doğal bir alternatiftir.Ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.Naturel diş ..
49,00 TL
Vergiler Hariç:41,53 TL
MERLA Aslan Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Üzerindeki desenler lazer kesimle..
69,00 TL
Vergiler Hariç:58,47 TL
MERLA Bez KeseHam bez kumaştan imal edilmiştir.100% Pamuktan üretilmiştir.Bez kesenin ağzı sarı renkli iple büzgülüdür.Bez kese boyutları 15,5x20 cm dir...
29,00 TL
Vergiler Hariç:24,58 TL
MERLA Dino Tekerlekli Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Ürünlerimiz Türkiye’de ..
119,00 TL
Vergiler Hariç:100,85 TL
MERLA Eşini Bul Eğitici Ahşap Hafıza Oyunu Dikkat, hafıza ve görsel algı geliştiren ürünümüz %100 doğal ahşaptır.Eğitici ahşap hafıza oyunları çocuğunuzun konsantrasyonunu ve hafızasını geliştirmede yardımcı olur.Ürünlerimiz Türkiye’de üretilmiştir.3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Nasıl Oynanı..
89,90 TL
Vergiler Hariç:76,19 TL
MERLA Jenga Denge Blokları 54 Parça Eğitici Ahşap Oyuncak Ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.Ahşap bloklarda herhangi bir vernik, cila vb. ürün uygulanmamış olup tamamen doğal haliyle üretilmiştir.54 parçadan oluşan Jenga eğitici ahşap denge blo..
89,90 TL
Vergiler Hariç:76,19 TL
MERLA Kafes Çıngırak Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen çıngırak çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Oyuncağın naturel bölümünde herhang..
129,00 TL
Vergiler Hariç:109,32 TL
·        Ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.·        Naturel ahşap oyuncaklarımızda herhangi bir vernik, cila vb. ürün uygulanmamış olup tamamen doğal haliyle üretil..
39,90 TL
Vergiler Hariç:33,81 TL
MERLA Naturel Fil Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.Naturel oyuncaklarımızda herhangi bir vernik, cila vb. ürün uygulanmamış olup tamamen doğal haliyle üretilmiş ve çocuklarımızın güvenle oynayabilmeleri için zımparalanmışt..
59,90 TL
Vergiler Hariç:50,76 TL
MERLA Naturel Zürafa Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.Naturel oyuncaklarımızda herhangi bir vernik, cila vb. ürün uygulanmamış olup tamamen doğal haliyle üretilmiş ve çocuklarımızın güvenle oynayabilmeleri için zımparalanm..
59,90 TL
Vergiler Hariç:50,76 TL
MERLA Otobüs Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap arabalarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Naturel oyuncaklarımızda herhangi..
59,90 TL
Vergiler Hariç:50,76 TL
MERLA Renkli Araba Eğitici Ahşap Oyuncak Ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap arabalarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Naturel oyuncaklarımızda h..
79,00 TL
Vergiler Hariç:66,95 TL
 MERLA Renkli Bultak Tren Eğitici Ahşap Oyuncak •    Renkli Ahşap Oyuncak Tren ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.•    EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen oyuncağımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal i..
219,00 TL
Vergiler Hariç:185,59 TL
MERLA Renkli Fil Eğitici Ahşap OyuncakÜrünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. Sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.EN 71-3 standartlarına uygun boya ile renklendirilen ahşap oyuncak hayvanlarımız çocuklarınız için güvenlidir, herhangi bir zararlı kimyasal içermezler.Ahşap oyuncak üzerin..
69,00 TL
Vergiler Hariç:58,47 TL
MERLA Safari Puzzle Eğitici Ahşap OyuncakSafari Puzzle ürünümüz %100 doğal ahşaptır ve yapımında 1. sınıf endüstriyel kayın ağacı kullanılmıştır.Puzzleda yer alan hayvan figürleri ham ahşap olup üzerindeki detaylar lazer kesim ile yapılmıştır. Herhangi bir vernik, cila vb ürün kullanılmamıştır.Ürünl..
229,90 TL
Vergiler Hariç:194,83 TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 71 (3 Sayfa)